arama

Süleyman Dilbirliği Vikipedi Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nedir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Süleyman Dilbirliği Kimdir

Süleyman Dilbirliği Vikipedi Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nedir – Ayla filminin en önemli karakterini canlandıran Süleyman Dilbirliği hakkında kimdir, yaşı boyu ve kilosu nedir hakkında bilgileri size sunmaktayız.

Süleyman Dilbirliği, 1926 yılında Türkiye’nin İstanbul şehrinde doğmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Astsubay rütbesi ile vatani görevini namus ve şerefi üzerinde sürdürmekteydi. Ayrıca Kore Savaşında cihat edip gazi olmuştur. Kore Savaşı yaşanırken, sahiplendiği ailesini savaş esnasında karşı düşman askerlerinin ateş altına alması sonucunda 5 yaşındaki Ayla ismini verdiği manevi kızıyla yaşadıklarını bir senaryoya dökmüştür. Bu senaryoyu ise, türk izleyiciler ile 2017 Oscar Adayı olarak “Ayla” filmini çekmiştir.

Süleyman Dilbirliği Yaşı Boyu Kilosu

Süleyman Dilbirliği, 2017 yılına göre 1926 yılı doğumlu olduğu için 91 yaşındadır. Boyu ve kilosu tam olarak bilinmemektedir. Ayrıca 6 Aralık 2017 tarihinde dünyaya gözünü yummuştur. Nur içinde yatmasını buradan diliyoruz.

Süleyman Dilbirliği Ayla Filmi

Süleyman Dilbirliği, Kore savaşı esnasında yaşanılan o kötü durumlardan bir ders çıkarmak istemiştir. Savaşta düşmanlar tarafından yoğun baskıyla karşılaşsa da ailesini kaybeden 5 yaşındaki Ayla ismini verdiği küçük kızı korumuştur. Manevi kızı olarak kabul edilen Ayla, o yıllardan sonrasında 2017 yılına gelindiğinde bir filme dönüştürülmüştür. Türk izleyiciler tarafından Ayla Film yorumları oldukça olumlu olmakla beraber herkes çevresine tavsiye etmektedir.

Süleyman Dilbirliği Fotoğrafları

Süleyman Dilbirliği Ayla Filmi

Süleyman Dilbirliği Ayla Filmi

Süleyman Dilbirliği Kimdir

Süleyman Dilbirliği Kimdir

Süleyman Dilbirliği Vikipedi

Süleyman Dilbirliği Vikipedi