arama

Soğuk Lipoliz Yöntemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

En çok kullanılan tıp terimlerinden biri olan lipoliz yağın çözülüp parçalanması işlemidir. Günümüzün estetik amaçlı tıbbında soğuk lipoliz adıyla zayıflama amaçlı kullanılıyor. Nasıl yapılıyor, kaça yapılıyor gibi sorulardan öte konuyla ilgili bölgesel zayıflama kavramı hakkında genel anlamda bilgi vermek daha yararlı olacaktır.

Bütün Olarak Zayıflamak

Vücut bir bütün olarak zayıflar. Yağ yakma metabolizması göbekte fazla yağ var, önce orasının zayıflaması gerek şeklinde çalışmaz. Bu yüzden yağlanmış kısımları hedefleyen bölgesel zayıflama normal diyet programlarıyla gerçekleşebilecek bir olay değildir. Örneğin tek başına belinizi inceltemezsiniz. Bölgesel zayıflama ancak medikal uygulamalarla mümkündür.

Bu uygulamalar arasında yer alan soğuk lipoliz yöntemi göbek, yan kısımlar, sırt, bacak, basen gibi vücudun kilo almaya en çok müsait olan bölgelerinde oluşan yağ fazlalıklarını bir kerede (tek seansta) yüzde kırk oranında azaltmaktadır. Bu cümleden lipolizin en iyi bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olduğu sonucu da çıkmaktadır. Hedeflenen bölgedeki yağlar, belirli dereceye kadar, çevre dokulara zarar vermeden özel cihazlarla soğutulur. Yağ hücreleri bu işlem sonunda apoptozis sürecine girmiş olurlar. Yani geri dönüşümsüz biçimde kaybolacaklardır. Zarları eriyen yağ hücreleri mikrofaj denilen çöpçü hücreler tarafından emilip yok edilirler. Kalan ölü hücreler ise vücuttan doğal yollarla atılacaklardır. Böylece yağ tabakalarında incelme sağlanmış olur ve vücut yeniden biçimlenir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Soğuk lipofiz yöntemi yaklaşık 45 dakika sürer. Acı vermeyen bir işlemdir. Hasta hemen normal hayatına dönebilir. Fakat sonuçlar hemen alınmaz. Uygulamadan sonra etkisi yavaş yavaş görülmeye başlanır ve bölgesel zayıflama yaklaşık iki ay içinde belirgin hale gelir.

Yağ aldırma (liposuction) gibi sert yöntemlerin yanında soğuk lipoliz çok daha rahat bir bölgesel zayıflama metodudur. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Örneğin hemen her kadının derdi olan fazla geniş basenler böylece bir çeşit medikal bölgesel zayıflama ile küçülmüş olur.

Etkili Bir Çözüm

Lokal incelme, ameliyatsız zayıflama, bölgesel zayıflama, dondurarak zayıflama gibi çeşitli şekillerde isimlendirilen soğuk lipoliz inatçı yağlardan kurtulmak için bulunmuş medikal bir zayıflama çaresidir. Estetik tıbbın uyguladığı bölgesel zayıflama metodudur. İstenilen tüm vücut dokularında uygulanabilmektedir. Kişisel görünüş açısından size sıkıntı veren vücut bölgelerini inceltme amacıyla tercih edebilirsiniz. Zamanla etkilerini belirgin şekilde görecek ve giremediğiniz pantolonlarınızı giydikçe mutlu olacaksınız. İster sıkı bir diyet uygulayarak kilo verin isterseniz bölgesel zayıflama yöntemleri ile medikal yardım alarak zayıflayın sonuçta kilo verdiğini görmek insanı her zaman mutlu eder.

Ağrısız acısız bölgesel zayıflama soğuk lipoliz yöntemidir.

etiketlerETİKETLER