Trendsokak http://trendsokak.com/Trendsokak

Patatesle Gül Yetiştirmek

Patatesle gül dikilir mi diyeceksiniz bu konuyuyu görünce, bazı güller tutmuyor kök salmıyorm dikince bile patates sayesinde kökleri olacak nasıl mı? Konuyu okuyunca anlayacaksınız.

patates-gul5


Malzemeler:

Bahçıvan makası
2 Patates
Buzdolabı poşeti ( 2 adet )
Gübre ve özel hazırladığımız toprak karışım

Görselleri takip ederek yapabiliriz. Bizim ek olarak yapmamız gereken tek şey patateslere taktığımız gül dallarını buzdolabı poşetine geçirip gömmek olacak. Kapalı kısmı üste kalcak şekilde takmalıyız. Eğer dalımız uzunsa şeffaf bir poşette kullanılabilir.
Kullanacağımız toprağın gübre karışımı , zengin bir toprak olmasına dikkat etmeliyiz.

Not: Patatese saplanmış çeliklerin patatesleri bu süreçte kök salmaya başlıyor. Çelik kök salıncaya kadar patates gül dalını yani çeliğimizi besliyor.Patates çürüdüğü zaman çeliğimiz köklenmiş oluyor

Bir önceki yazımız olan Kurban Bayramı Capsleri başlıklı makalemizde Kurban Bayramı Capsleri, Kurban Bayramı Komedi Capsler ve Kurban Bayramı Komik Capsler hakkında bilgiler verilmektedir.

TrendSokak Arananlar:

patateste gül yetiştirme,gül dikimi patates,patatesle gül köklendirme,patateste gül köklendirme,patatesle gul dikimi,gül çelikleme patates,patateste gül yetiştirmek,patates içinde gül çeliği,patates ile gül dikimi,patatesle gül fidelemek

Bu yazımıza da bakabilirsiniz.

Mango Hakkında Bilgi

Tropik bir meyve olan mango sakız ağacıgiller familyasına aittir. Mangonun çıkış yeri Hindistan’dır ve dünyaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.