arama

Murat Dalkılıç Kimdir Vikipedi Sevgilisi Boyu Kilosu Nedir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Murat Dalkılıç Kimdir

Murat Dalkılıç Kimdir Vikipedi Sevgilisi Boyu Kilosu Nedir – Sırrı Murat Dalkılıç, Türk şarkıcı olarak bilinmektedir. 7 Ağustos 1983 İzmir doğumludur. Ayrıca şarkı yazarı ve oyuncudur. Türkiye ülkesinin İzmir şehrinde doğdu ve üniversite öncesi eğitimini(ilkokul-ortaokul-lise) Aydın’da tamamladı.

Murat Dalkılıç, Türkiye müzik piyasasına girmeden önce basketbol odaklı bir kariyerin peşine düşmeyi hedeflemiştir. İlerleyen zamanlarda fikir değiştirerek müzik odaklı bir kariyer yakalamayı amaçlamıştır. Çeşitli küçük işletmelerde sahneye çıkarak ünlenmeye başladı. Üniversiteyi Beykent Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi görerek tamamladı.

2009, 2010, 2014 ve 2015 yıllarında En iyi çıkış yapan sanatçı ve Yılın Erkek Sanatçısı olarak bilinmektedir. Dalkılıç, 2008 yılında “Kasaba” şarkısıyla çıkış yapmıştır. 2010 yılında “La Fontaine”, “Külah” ve “Dönmem” şarkılara yer verdiği ilk stüdyo albümü Merhaba albümünü yayımladı. 2012 yılından başlayarak iki yıl aralıklarla Bir Güzellik Yap, Daha Derine ve Epik albümlerini piyasaya sürerek dinleyiciye sundu. Bu çalışmalara sonradan dahil edilen “Bir Güzellik Yap”, “Kader”, “Lüzumsuz Savaş”, “Bir Hayli”, “Neyleyim İstanbul’u” ve “Derine” gibi şarkılarla Türkiye’de çeşitli müzik listelerine girerek, oldukça fazla beğenildi.

Son günlerde ismi Merve Boluğur ile ayrılık haberleriyle anılıyordu. Fakat bugün ise çıkan haberler ile Murat Dalkılıçla Hande Erçel sevgili mi sorusu ortaya atıldı.

Ayrıca Murat Dalkılıç kişisini araştıranların ilgisini çeken isimler: Mustafa Ceceli, Hülya Avşar, Merve Boluğur, Murat Boz, Emrah Karaduman

Murat Dalkılıç’a ulaşabileceğiniz yerler,

Murat Dalkılıç youtube: https://www.youtube.com/playlist?playnext=1&list=PLmUe0bO20nt7Od8js2sc_3racYIgYfpMi&feature=gws_kp_artist

Murat Dalkılıç spotify: https://open.spotify.com/artist/6dDaXbE1caD65TONToYXYx?autoplay=true

Murat Dalkılıç deezer: http://www.deezer.com/artist/2869251?autoplay=true

murat dalkılıç kimdir

murat dalkılıç kimdir

Murat Dalkılıç Sevgilisi Boyu Kilosu Nedir

Murat Dalkılıç, Hande Erçel ile sevgili olduğu bilinmektedir. Dalkılıç, 1,71m boyunda ve kilosu bilinmemektedir.

murat dalkılıç vikipedi eşi yaşı boyu

murat dalkılıç vikipedi eşi yaşı boyu

murat dalkılıç hande erçel sevgili mi

murat dalkılıç hande erçel sevgili mi