arama

KİTAPLIĞIMIN İNCİSİ: ÇİZGİLERİN GÜCÜ ADINA

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Zeynep Kabak Zeynep Kabak

Bugün size ne yeni çıkan, ne de hayatınızı değiştirecek bir kitaptan bahsetmeyeceğim. Bugün sizi kitaplığımın incisine, biriciğine, her görenin hayran olduğu kitaba götüreceğim. Çocukluğumuza, okuldan öncelere/sonralara, uykudan öncelere/sonralara, soba kenarına, salçalı ekmeğe, hayal dünyasına, iple çekilen saatlere götüreceğim. Kayra Keri Küpçü’ nün 2012’de çıkan Çizgilerin Gücü Adına kitabına!

1983 yılında İzmit’te dünyaya gelen Kayra Keri Küpçü, yazarlığının ve çizgi film tutkunluğunun yanı sıra, Fantastik kurgu uzmanı, Fantastik edebiyat, Bilimkurgu ve Çizgi Roman editörü, Gamer, Geek ve bir hikaye anlatıcısı.

Çizgilerin Gücü Adına ismini verdikleri kitap ise, içinde 2000’lerden, yani özel çocuk kanalları başlamadan önce ülkemizde yayınlanan çizgi filmleri içeren bir hazine. Kitapta tam 445 çizgi film var.

Kayra Keri Küpçü, büyük bir çizgi film tutkunu olarak büyümüş, ancak hem çizgi filmden vazgeçmemiş hem de eskiden izlediklerini unutmamış biri. Arkadaşlarının bir çizgi filmi, karakterini ya da repliğini, müziğini hatırlayamayınca aradıkları isim ve çizgi film sohbetlerinin olmazsa olmaz adamı. Hal böyle iken, böyle bir kitap hazırlama fikrini, listeleme, araştırma ve yazım ile birleştirip hayata geçiriyor.

Bu kitap bir çizgi film ansiklopedisi gibi değil, çünkü içinde onu bir ansiklopedi yapacak akademik bilgiler yok. Ancak çizgi film severler için, yine bir çizgi film sevdalısının elinden çıkma, harika bir başvuru kitabı. İçeriğinde, çizgi filmler, resimleri, yayınlandıkları yıllar, kanallar ve çizgi filmle ilgili notlar bulunuyor. Kitabın en güzel yanlarından biriyse, birbirinden kıymetli on yedi illüstratörün kendi seçtikleri çizgi filmlerin tam sayfa illüstrasyonlarıyla kitaba katkı sağlamaları.

Aldığım ve fuar zamanı koşa koşa gidip imzalattığım bu kitap, hem sizi neşelendirecek, hem de keyifli anlara döndürecek. Kendiniz için ya da hediye olarak şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap. Eski çizgi filmleri unutmamanız dileğiyle… Güç bizde artık!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
HAFTANIN İÇERİĞİ
Hadi Sunucusu Merve Toy kimdir? Resimleri
Hadi Sunucusu Merve Toy kimdir? Resimleri