arama

Kadın Gümüş Kolye Modelleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Melek Kolye Rose

kadın melek kolye

Tyran’ın kadın gümüş kolye modelleri saflığın ve masumiyetin simgesi olarak tasarladığı Melek Kolye Rose modeli adından anlaşılacağı üzere melek gibi günahsız ve masum olmayı yansıtır. Masumiyete ve samimiyete önem verenler melek sembolü olan bir çok eşya kullanmaktadır. Anlamlı olan melek sembolünü takılarda, dövmelerde, giyeceklerde ve kitaplarda görmek mümkündür. Biblo olarak ve tablo olarak da kullanmayı tercih edenler de vardır. Takı olarak kullanıldığında ilk akla Melek Kolye Rose modeli gelir.

 

Melekler; inancı da sembol eder. Manevi melekler, iman, bağlılık, umut, güven ve sevgi için mükemmel sembollerdir. Meleklerin sembolize ettiği diğer şeyler zeka ve güçtür. Çünkü melekler Tanrı ile birliktedir, insanın yaptıklarından dünyadaki işleyiş hakkında daha fazla şey bilmek zorundadırlar. İnsan akıllarının asla anlamaya başlayamayacakları başka dünyevi güçlere sahipler. Melek Kolye Rose modeli ile “Masumiyetini yansıt!”

Melekler herhangi bir insandan çok daha güçlüler ve bu yüzden bizi korumak için yapıldılar. Diğer dünya ve kutsal güç, meleğin varlığını oluşturur. Güçlerini korumak ve hizmet etmek için kullanıyorlar. Onları çevreleyen bir çeşit masumiyet ve saflık vardır.

Melek Kılıçlı Kolye

Tyran, gücünü iyilikten ve doğruluktan yana kullananlar için Melek Kılıçlı Kolye modelini tasarlamıştır. Tüm asaletini ortaya koyan,güçlü bir otoriteye sahip ve doğruluktan yana olanlar için muhteşem bir tasarımdır.

Kılıç, kahramanlık mirasını, insan onurunun koruyucusu ve koruyucusu rozeti olarak korur.

Bu nedenle, ismine layık bir kılıç sadece zarif bir şekilde hazırlanmış değil, aynı zamanda en iyi malzemelerle üretilmiştir. Altın veya gümüş ve hatta değerli taşlar ile süslenmiş olabilir, ancak herhangi bir kılıcı en zengin süslemesine, kulesinde en sevdiği bir azizin kutsal bir kalıntısını süsleyen ateşli inancının taşıyıcısı tarafından verilir.

Melek Kılıçlı Kolye modeli de bu inancı ve ruhu yansıtmaktadır. Üretilen kadın kolye modellerinin her biriyle ayrı ayrı özen gösterilmektedir.

Ortaçağ boyunca kılıç, antik çağda da olmak üzere efsanevi olmuştur. Orta Çağ halkı, kılıcı, asaletinin bir sembolü olarak kabul ederek, belirli bir derinlikle karşılamıştır.Kılıçlar kötü etkilerden korunabildikleri için, onların imajı kısa sürede tılsımlarda kullanılmak üzere popüler hale gelen güçlü bir sembol haline gelmiştir.

 

Birçok medeniyete göre kılıç sembolüne karşı farklı anlamlar katılmıştır. Genel olarak asaleti simgeleyen kılıç sembolü Hristiyanlar için arınmayı simgeler ve şövalye ruhunu yansıtır. Çin için de büyük bir önem taşıyan kılıç sembolünün bir çok efsanevi hikayeleri vardır. Günümüzde de kılıç sembolünün koruyucu olduğuna inanmaktadırlar. Melek Kılıçlı Kolye modeli ile Adaleti sağlayan koruyucu gücünü göster!”

Kuru Kafa Balta Kolye

kurukafa-erkek-kadın-balta-kolye

kurukafa-erkek-kadın-balta-kolye

Tyran, ölüme ve tehlikeye karşı sessizliğini bozmuş olan korkusuzlar için Kuru Kafa Balta Kolye modelini tasarlamıştır. Kuru kafa ve balta sembollerini bir çok yerde görmekteyiz. İki sembolün de derin ve tahine inen anlamları vardır.

 

Kuru kafa Orta Çağ’da hem İspanyol hem de Meksikalı Aztek kültüründe güçlü sembollerdi. İspanya’da mezarlıkların girişini işaretlemek için kafatasları kullanıldı. Aslında, ortaçağ Avrupa çapında çoğu mezarlığın insanları kalıcı olarak gömülecek bir yeri yoktu. Bunun yerine, insanlar yedi yıl boyunca gömüldü ve daha sonra iskeletleri yeniden kazıldı ve kemikleri bir sığınağa yerleştirildi. Hala kafatasları ve kemiklerle dolu kriptleri olan Avrupa’daki orta çağ katedrallerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Aztec kültüründe, birçok eski kültür gibi, başın insan gücü ve enerjisinin kaynağı olduğuna inanılıyordu. Aztekler, güneşin her geçen gün artmaya devam edeceğinden emin olmak için tanrılara insani fedakârlıklar yapmışlardır. Bu kurbanların kalıntıları kalıntılar olarak saklanmıştır. Kafatasları ve kemikleri ağartıldı, boyandı ve sergilendi. Bu nedenle, hem İspanyolca hem de Aztek inançlarının ölüm ve öbür dünyayla ilgili her şeye önem verilirdi.Kuru kafanın tarihine inersek bir çok anlam taşıdığını görürüz.. Tyran’ın tasarladığı Kuru Kafa Balta Kolye modeli de bu ruhu ve tarihi anlamı yansıtır.

 

Balta sembolünün de elbette bir çok tarihi yansımaları ve farklı anlamları vardır. Balta, birlik ve beraberliği sembolize eder. Hatta bazı inanışlara göre evlilik için bir sembol olarak kabul edilmektedir. Hatta iş ortaklıkları, karşılıklı arayışlar ve uluslararasındaki anlaşmaları da bu duruma sembolize etmektedirler.

Eski Mısır’da, Balta, Netçileri (tanrılar ve tanrıçalar) temsil eden bir semboldür. Bu nedenle İlahi Otorite için bir sembol olarak nitelendirilir. Baltanın fiziksel yönlerinin farkına varmak, aynı zamanda kesme, bükme ve yarma için bir sembol olduğunu da unutmamak gerekir.

Kuru Kafa Balta Kolye modeli ile “Tarihin Derinliklerini Yansıt!” Siz de kadın kolye modelleri arasından birini seçmek için sitemize uğrayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.