arama

İstanbul’un Yeni Merkezi Artık Başakşehir Oluyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Başakşehir kiralık daire fiyatları metrekaresine, oda sayısına ve bulunduğu konuma göre değişiklik gösteriyor.

Yeni İstanbul denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Başakşehir kiralık daire bakımından da yatırımcıları memnun ediyor. Hali hazırda yer alan projelere bakıldığında yatırım için pek çok marka Başakşehir bölgesine yoğunlaşmış durumda. Özellikle Kuzey Marmara Otoyolu, TEM yolu, Trakya Otoyolu ve 3. Köprü Yolları sayesinde dışarıya da açılma imkanı bulan ilçede trafik sorunu yaşanmıyor. Bunun yanı sıra Bağcılar – Yeni Kapı Metro hattının da gelmesi ile beraber ulaşım imkanları bakımından oldukça gelişti. Toplamda 30’ un üzerinde raylı sistem durakları sayesinde İstanbul’un ulaşımı en rahat olan ilçelerinden biri haline gelmesi planlanıyor.

Başakşehir Spor ve Kongre Merkezi

600 bin metrekarelik alana yapılacak olan Şehir Kütüphanesi sayesinde baskı eserlerin ve dijital eserlerin yer aldığı araştırma merkezi Başakşehir’i daha çok geliştirecek.  Kuzey Kampüs bitişiğinde diğer bir eser de Kongre Merkezi olacak. Özellikle Başakşehir’in kongre merkezi olması için atılacak büyük bir adım.

Bunun yanı sıra ise 5 spor parkı ve 3 büyük stadyumu ile çeşitli spor aktivitelerinin olması ilçeyi daha çok geliştirecek. Olimpiyat ve Spor Adası için futbol, güreş, okçuluk ve at yarışları olmak üzere her sporun yapılacağı dünya çapında büyük bir merkez olacağı söyleniyor.

2 bin 700 yatak kapasitesine sahip Avrupa’nın en büyük hastanesi de bu semtte yapılacak olan projeler arasında yer alıyor. Başakşehir kiralık daire fiyatları geçen yıllara nazaran daha çok artacak. Bu nedenle emlak sektöründe yatırım yapmak isteyen kişilerin bu alana dikkat vermesi oldukça mantıklı.

Başakşehir Kiralık Daireler

700 TL’den 4.000 TL’ye kadar değişen fiyat aralığoında daireler mevcut. Bu dairelerin geneli 2+1 daire tipinde. Ancak 3+1 ve 1+1 dairelerde bulunuyor.

Örneğin 130 metrekare, 2+1 oda sayısına sahip merkezi ısıtma sistemi bulunan geniş balkonlu bir dairenin ortalama kira fiyatı 1.300 TL civarında. 1+1 kiralık daireler ise 800 TL civarındadır. Başakşehir kiralık daire özelliklerini Hürriyet Emlak üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kiralık Daire Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kiralık ev ararken öncelikle bütçenize uygun fiyat aralığına karar vermeniz gerekiyor.  Bunun yanı sıra hedef bölgenizi de belirlemelisiniz. Yapının yer aldığı bölge özellikleri incelenip analiz edilmeli. Gelişmeye açık, gelişmiş bir yerde oturmak daha mantıklı olacak. Ayrıca ulaşım özellikleri de iyice araştırılmalı.  Ulaşım araçları bakımından kolay ulaşılabilir özelliklere sahip olması son derece mühim. Bölgeye yakın konumda bulunan canlı ve popüler alanları da araştırmalısınız.

Kiralık dairenin bulunduğu binanın teknik birtakım özellikleri de incelenmeli. Binayı yapan firma, ruhsat ve iskanı, konutun belgeleri dikkatle incelendikten sonra kiralanmalı. Banyo ve tuvalet tesisat özellikleri de oldukça önemlidir. Daha sonra bütçenize uyan ve yapı özellikleri bakımından sağlam olan binaları kiralayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.