arama

IOTA Cüzdan Oluşturma – IOTA Wallet Oluşturma – IOTA Saklama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

IOTA Cüzdan Oluşturma

IOTA Cüzdan Oluşturma – IOTA Wallet Oluşturma – IOTA Saklama – Popüler alt coinlerden olan IOTA için, IOTA Cüzdan Oluşturma – IOTA Wallet Oluşturma – IOTA Saklama konusuna değineceğiz.

IOTA; İnternet üzerinde yer alan nesnelerin interneti (IoT) sektörüne yönelik işlem ve faaliyet gösteren, ölçeklenebilir, ana merkezi bulunmayan, modüler ve en çok dikkat çeken özelliği ise işlem ücreti olmayan bir kripto paradır. IOTA kripto paranın sahip olduğu özellikler arasında,  IOTA Tangle adı verilen bir yenilik dikkat çekiyor.

IOTA Tangle sistemi; IOTA Tangle’ın çalışma sistemi şu şekildedir: herhangi bir işlem gerçekleştirmek için, kullanıcıların diğer işlemlerin onayı üzerinde çalışmaları gerekir. Bundan dolayı da bir işlem gerçekleştiren bütün kullanıcılar ağın güvenliğine katkı sağlamak zorundadırlar. Kod yapısı açık kaynaklı ve benzersiz bir dağıtımlı defter yapısına sahip olan Tangle, içindeki her işlemi ya da veri transferini, her biri iki önceki işlem tarafından onaylanmış, iki önceki işlem tarafından onaylama durumunu sağlamaktadır.

İota Tangle Network

İota Tangle Network

IOTA Wallet Oluşturma

IOTA Github linki : https://github.com/iotaledger/wallet/releases adresinden IOTA Wallet kendi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Henüz güvenilir bir wallet olup olmadığı belli olmadığı için güvenilir bir cüzdan çıkana kadar IOTA’larınızı coin için kullanılan borsalarda tutmak daha güvenilirdir.

IOTA Myerherwallet sitesine üye olmanız gerekiyor. Üyelik sonrasında cüzdan oluşturmanız gerekiyor. ETH satan herhangi bir yerden satın alarak size ait olan coininizi cüzdana aktarın. İlerleyen bir sonraki adımda Bitfinex sitesinde oluşturduğunuz exchange wallet adresine, myetherwallet’te oluşturduğunuz ethereum’ları transfer edin. Bu işlemi yaparak Bitfinex sitesindeki hesabınıza ETH’leri aktarmış oluyorsunuz.

IOTA Saklama

IOTA Saklama konusunda sizlerin kafasında oluşan sorularınızın tamamının cevabını verecek olan videomuzu sizinle paylaşmaktayız. Videoyu İngilizce bir kaynaktan sağladığımız için öncelikle IOTA satın alma ve saklama için bitfinex.com üzerinde yapacağınız işlemleri göstermektedir. İşlemlerin sırasını dikkatli bir şekilde takip etmenizi öneriyoruz.

IOTA Saklama Video

Bir önceki IOTA yazımız;

IOTA Alımı – IOTA Nereden Alınır – IOTA Rehberi