arama

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nedir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Murat Hazinedar Kimdir

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nedir – CHP’nin Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kimdir, yaşı kaçtır, boyu nedir ve kilosu kaçtır? Sorularının yanıtını burada bulabilirsiniz.

Murat Hazinedar, 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk öğrenimini Ordu şehrinin Fatsa ilçesinde tamamlamıştır. Orta öğretimde ise Ankara şehrine gelerek Ankara Yükseliş kolejinde tamamlayarak başarısını sürdürmüştür. Lise hayatının başlamasıyla beraber Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’ne gitmiştir. Dönemin başarılı öğrencilerinden olan Hazinedar, üniversite hayatına İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazanarak devam ettirmiştir.

1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev almıştır. İlerleyen yıllarda ise 1997 – Nisan 2014 yılları arasında Hukuk Bürosunda Baş avukatlığını yürüterek hayatını devam ettirmiştir. 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliğini üstlenmiştir. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH’de sürdüren HAZİNEDAR, 2011 Yılı Genel Seçimleri’ne Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katılmış, 2013 yılında ise Mustafa SARIGÜL ile birlikte CHP’ye yeniden üye olmuştur.

Avukat Murat Hazinedar çevresinde hayvan sever kişiliğiyle tanınmaktadır. Bunların yanı sıra spor ve ileri teknolojiyle yakından ilgilenir, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kimdir

Murat Hazinedar,  İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığı duyuruldu. Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar, ile birlikte belediye meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil de görevden uzaklaştırıldı.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar, incelemelere göre mal varlığına yönelik yürütülen, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma ile görevi kötüye kullanma niteliğindeki eylemlerinden dolayı hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Murat Hazinedar Yaşı Boyu Kilosu Nedir

Murat Hazinedar, 47 yaşındadır. Hazinedar’ın net olarak boyu ve kilosu bilinmemektedir.