Trendsokak http://trendsokak.com/Trendsokak

Gelir Vergisi Stopajı Nedir

Gelir Vergisi Stopajı Nedir? 

Gelir ve Kurumlar Vergisine göre düzenlenen gelire göre, elde edilen kazancın anaparadan kesilen ve vergi dairelerine yatıran devlet tarafından zorunlu kılınmış vergidir.

Stopaj vergisi nasıl ortaya çıkar?

Herhangi bir gelir veya ticaret sonucunda stopaja karşılık gelen ücretin, nakit olarak veya kişinin hesabından ödenmesi durumudur.

Stopaj vergisi kimler için geçerlidir?

Herhangi bir geliri olan kişinin, devlet tarafından belirlenen oranlar ile elde etmiş olduğu gelirle orantılı olarak belirtilen ücreti, devlete ödeyen parayı kazanan kişiler için geçerlidir.


Bu vergi nasıl ödenebilir?

Geliri olan tüm kurumlar, gelen paranın peşin vergisini ödemek için yapılan kesintileri bir sonraki ay için muhtasar adı verilen beyannameyi düzenler ve vergi dairelerine öder.

Bu verginin amacı nedir?

Bu verginin amacı, ödemesini daha kolay ve garanti altına alarak, az tutarın vergi ödemesinin kaçırılmasını engellemek, Maliye Bakanlığı’nın ve vergi ödemek zorunda olan kişinin işini kolaylaştırmak, bu verginin, gelir elde edildiği gibi kısa süre içerisinde Maliye Dairesi’ne aktarılmasını sağlamak ve vergiyi ödeyecek kişiyi rahatlatmaktır.

Bir önceki yazımız olan Kemal Ekmekçi Kimdir Vikipedi Nereli boyu yaşı kilosu sevgilisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

TrendSokak Arananlar:

Hande Ercel as hayat,sevimli yavru kuzu,KIRGIN CICEKLER KIZLAR RESMINI INDIR,ahmet kural düğün dernek replikleri,melisa as dilruba sultan,zeynepin iğne oyası sepeti,günahkar dizisi hazal filiz küçükköse,En Kisa kiyafetleri,KarasevdaEmirin renki fotografları,2016 Bayrak ve asker Fotoları

Bu yazımıza da bakabilirsiniz.

İstikbal Yatak Odası Modelleri 2017

Odaya uygun yatak odası modelleri nasıl tercih edilmelidir?   Odaya uygun yatak odası modelleri nasıl ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.