Trendsokak http://trendsokak.com/Trendsokak

Fındık ağacıyla yapılan dev megafon

Fındık ağacıyla tasarlanan bu dev megafon doğanın tüm sesini şehirlere yansıtacak.

dev-megafon-resimleri

Estonya’nın kuzey ormanları ülkenin yarısından fazlasını oluşturuyor. Estonya’da bizimkiler gibi ilginç, aç gözlü mimar şirketleri olmadığı için de AVM’lerin katlettiği bir ağaç görüntüsü yok. Megafonun yapılış amacı aslında basit, o bölgedeki sakinlere, kuş seslerini veya diğer hayvancıkların seslerini daha gür ve net bir şekilde yansıtabilmek adına böyle bir yapı tasarlanmış. Tasarımın imzasında Estonya Akademi ve Sanat biriminin yanısıra b210 isimli bir firmadan Aet Ader’in isimi geçiyor. İsterseniz içerisine oturup kitap okuyun, zombi kıyametinden saklanın veya bir keman konseri verin; tamamen özgürsünüz yapabilecekleriniz konusunda.

Tasarımcıya göre, aslında ilk amaç bir megafon tasarlamak değil orman içerisinde bir kütüphane tasarlamakmış. Üstelik projenin içerisinde Estonyalı yazar Valdur Mikita’da vardı ancak sanat okulundan bir öğrencinin “neden doğayı dinlemiyoruz” gibi bir önerisiyle proje bu hale geldi.


megafon_diyafon_techno_today_foto_

dev-magafon

megafon_diyafon_techno_today_foto_galeri

Bir önceki yazımız olan Çin seddi hakkında bilmediğiniz 30 gerçek başlıklı makalemizde Çin seddi, Çin seddi hakkında ve Çin Seddi Hakkında Bilmek İstediğiniz 30 Gerçek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz.

Mango Hakkında Bilgi

Tropik bir meyve olan mango sakız ağacıgiller familyasına aittir. Mangonun çıkış yeri Hindistan’dır ve dünyaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.