arama

Ethereum Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Ethereum Nasıl Alınır

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Ethereum Nasıl Alınır

Ethereum Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Ethereum Nasıl Alınır – Ethereum, 30 Temmuz 2015 yılında Bitcoin konferansında Vitalik Buterin tarafından Ethereum tanıtılmış ve piyasaya sokulmuştur.

Ethereum coini, İnternet ağının enerji kaynağı olan Ether yakıtı olarak bilinmektedir. Böylece Bitcoin ve diğer coinlerden tamamen ayrılıyor. ETH coin’in yaratıcısı olan Vitalik Buterin Ethereum açıklaması “Bitcoin Altın, Litecoin Gümüş, Ethereum ise petrol’dür.” diyerek cümlesini bitiriyor. Günümüze gelindiğinde teknolojinin inanılmaz gelişimi, İnternet çağının ötesine geçiş evresi yaşanmış ve kripto paralar birer yatırım aracı ve borsacıların gözdesi olmuştur. Bazı ülkeler ve şirket CEO’larının kripto paraları yasaklama girişimi olmuştur. Fakat sonradan kendileri de kullanmaya başladıkları için bu durumdan biraz da olsa vazgeçmişlerdir. İlerleyen süreçte devletlerin hali hazırda var olan sanal paralara destek vereceği ya da kendi sanal paralarını çıkartacağı söylentileri ise coin üreticileri tarafından söyleniyor.

Ethereum Güvenilir olarak Nasıl Alınır

Peki bu ethereum güvenilir olarak nasıl alınır? bu sorumuzun cevabını maddeler halinde size açıklayacağız.

 • 1- Bitturk.com ethereum nasıl alınır?
  2017 yılında coin alım satım siteleri arasında güvenilir olarak bilinen Bitturk üzerinden ethereum coin al sat yapabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonrasında Market kısmına gelerek Ethereum sekmesinden Classic-Pro gibi alt dallara ayrılan ethereum coinini satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Peki bitturk’un bize sağladığı avantajlar ve dezavantajlar nelerdir?
  Bitturk Avantajları: Bütün alt coinleri alabilme ve satabilme, kullanıcılar için özel geliştirilmiş olan 2FA güvenliği bulunmaktadır.
  Bitturk Dezavantajları: Google Play Store – App Store ve Windows Mağazasında uygulaması yoktur.
 • 2- Btcturk.com ethereum nasıl alınır?
  İnternet üzerinde bulunan Türk siteleri arasında Ethereum satan siteler arasında yer alan BTCTurk’ten ethereumu kolayca satın alabilirsiniz. Sistem üyelikle beraber çalışmakta ve çeşitli kimlik doğrulamaları yaptıktan sonrasında işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Site üzerinden bir çok alt coinin piyasasına giriş yapabilir, alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peki btcturk.com’un bize sağladığı dezavantajlar ve avantajlar nelerdir?
  BTCTurk’ün avantajları: Tüm telefonlara uyumluluk sağlayan mobil uygulaması, güvenilirliği konusunda ise 2FA ve SMS’le giriş sağlanmaktadır.
  BTCTurk’ün Dezavantajları: Üyelik onayı için 24 saat bekleme süresi bulunuyor ve ilk para yatırma işleminin onayı için 24 saat bekleme süresi bulunuyor.
 • 3- Koineks.com ethereum nasıl alınır?
  Koineks üzerinden güvenli ethereum almak daha kolaydır. Sistem sizin güvenliğiniz açısından telefon numara onayı ve e-posta onayı yapmanızı istiyor. Kullanmadığınız veya son zamanlarda aktif olarak girmediğiniz mail adresi girmemenizi istiyor. Çünkü çeşitli işlemlere yönelik olarak sizlere e-posta ve SMS üzerinden ulaşıyorlar. Peki koineks’in bize avantajı nedir? dezavantajı var mıdır?
  Koineks Avantajları: Site üzerinden coin alıp satabilme ve ethereum coini diğer coinlere dönüştürebilme özelliği bulunuyor. Ayrıca kullanıcıları için 2FA güvenlik bulunuyor.
  Koineks Dezavantajları: Google Play Store – App Store ve Windows Mağazasında uygulaması yoktur.

Kredi Kartıyla Ethereum Nasıl Alınır

Kredi kartıyla ethereum almak, İnternet üzerinden artık tüm alışverişlerimizi kredi kartımız ile yapmaktayız. Peki ethereum coini kredi kartıyla nasıl alabiliriz? bu sorununuzun çözümü içinde sizlere vereceğimiz güvenilir ethereum satan sitelere ulaşarak ethereum al sat işleminizi çok rahat gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilmeniz için üyeliğinize ait Profil bilgilerinizde yer alan bütün bilgileri doldurmanızı öneriyoruz. Kredi kartınıza yönelik işlemlerde SSL sertifikası olmasına ve 3D Secure işlemlerini tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kredi Kartıyla Ethereum Almak

Kredi kartıyla ethereum almak artık daha anlaşılır ve kolay hale gelmiştir. İlk önce kredi kartımızın İnternet alışverişlerine açık olmasına dikkat etmeliyiz. Eğer işlem yaparken sorun yaşarsanız ilk olarak kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak İnternet alışverişlerine kartınızı açtırmanız gerekmektedir. Kart işleminizi çözdükten sonra kredi kartıyla ethereum almak için aşağıda vereceğimiz sitelerden rahatça işleminizi halledebilirsiniz.

 • OKEx: Son zamanlarda borsaya yeni gelen güvenilir siteler arasında yer alan OKEx, ödeme işlemlerine kredi kartı ile ethereum almak sorununa çözüm getirmiştir. Böylece OKEx kullanıcıları İnternet sayfası üzerinden kendilerine ait kredi kartı bilgilerini girerek SSL korumasıyla beraber 256 bit şifre korumasını da kullanarak alışverişlerini kolayca yapabilirler.
 • CoinMarketCup: Başta bitcoin ve diğer alt coinler olmak üzere kredi kartıyla ethereum satın alma konusunda oldukça güvenilir bir İnternet sitesidir. Dünya üzerinde borsada işlem yapan yatırımcıların ve diğer kişilerin uğrak yeri olduğu için güvenilirliğini korumaktadır.
 • Bitfinex: Kredi kartı ile ethereum coin satın alma sitesi bitfinex, diğer coinler hakkında da işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırmaktadır. Cüzdanlarınıza hızlı transferiyle ünlü bitfinex, ethereum coin satın alımında ise sizlere kredi kartı konusunda kolaylık sağlayarak alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

Alt coinler hakkında bir önceki yazımız olan Ripple Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Ripple Nasıl Alınır yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.