arama

En Güzel Havuz ve Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Biz kadınlar, süslendikçe mutlu oluyor ve mutlu oldukça da kendimizi çok daha iyi hissediyoruz. Üstelik de hiçbir şey makyaj yapmamıza mani olamıyor. Hatta havuza girmek bile.  Eh bu durumda da havuz makyajı trendi olmaz mı? Elbette ki olur. Ayrıca şimdilerde denizde ya da havuzda kullanabileceğiniz yüksek nemlendiricili -water proof özelliklere sahip olan harika makyaj ürünleri bulunuyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konuysa doğal görünümlü makyaj tekniklerinden ve suya dayanıklı ürünlerden kullanmak olmalı. O halde buyurun en güzel havuz makyajı nasıl yapılır önerilerine.

SPF İçerikli Makyaj Ürünlerine Yönelin

Havuzun ya da denizin olduğu yerde mutlaka güneş ve buna bağlı olarak da UV ışınları bulunacaktır. Bu noktada güneş korumalı BB kremler hem yüzünüzde renk dengeleyiciliği yapacak, hem de sizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyacak. Yine Havuz makyajında fondöten kullanmak isterseniz, ince yapıda su bazlı olanlarından ıslak görünümlü fondötenlerin serin özelliklerinden yararlanabilirsiniz bu ama havuzda fondöten kullanmak çok da şart değil.

Su Geçirmez Göz Makyajı Havuz İçin İdeal

Çok şükür ki artık su geçirmez makyaj ürünleri var ve havuza girerken de özgürce makyaj yapabiliyoruz. Yoksa bildiğiniz gibi başımızı suya daldırdığımız anda büyük bir facia yaşanabilirdi. Akmayan makyaj başarısını elde etmek için krem far ve renkli waterproof eyeliner kullanmalısınız gözlerinizde.

Örneğin 7/24 etkili olan göz kalemleri işinizi görecektir. 7/24 etkili olan suya dayanıklı göz kalemlerinin her rengini bulabilirsiniz piyasada. Ama gerçek kalıcılık ve dayanıklılık için kaliteli markalardan almanız şart. Elbette suya makyajlı girdiğinizde bazı reflexlere de dikkat etmelisiniz. Diyelim ki havuza girdiniz ve sudan çıktınız, hemen havluya saldırarak yüzünüzü silmek yok. Sonuçta bu yüzünüzde ki de makyaj malzemesi, bu yüzden yüzünüzde makyaj olduğunu unutmayın ve buna göre duyarlı davranın.

Havuzdayken Dudakları Nemlendirmeyi Unutmak Yok!

Plaj çantanızı hazırlarken yedek mayo, havlu, terlik gibi eşyalarınızın yanına renkli dudak balmı eklemeyi de unutmayın. Bu dudaklarınızın makyajla daha güzel ve parlak görünmesinin yanında, dudaklarınızı da çatlaklardan korur.

Havuza Giderken Makyajı Sabitlemek Şart

Diyelim ki bu önerilerimize uydunuz ve havuz makyajınızı yaptınız, son nokta olarak mutlaka makyaj sabitleme spreyinizi sıkın ki havuz da hayal kırıklığı yaşamayın.

http://sademakyaj.com