arama

Elon Musk’ın mesajını taşıyan cihazın ismi nedir?

elon musk hadi ipucu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

25 Kasım hadi ipucu olarak sorulan ve Elon Musk’un uzaya fırlattığı gizli mesajını taşıyan ve milyarlarca yıl bozulmadan barındıracak olan cihazın ismi bugün yarışmanın ipucu bilgisi olarak çıktı.

Bununla birlikte Musk tarafından kapsüle yerleştirilen Tesla Roadster’in sürücü koltuğunda da Starman isimli bir manken de oturuyor.

Dünya çapında canlı yayınla yapılan lansman milyonlarca kişi tarafından izlendi ve büyük heyecan uyandırdı. Elon Musk, başarılı bir uzay görevinin yanı sıra birçok alanda büyük bir reklam kampanyası da gerçekleştirmiş oldu. Bu arada hiç kimse Starman’e Mars’a gittiğini söylemedi ancak bazı sorunlarla karşılaştığında bunu anlayacağı tahmin ediliyor.

Yarışması’yla 20.30’da!
Ödül 30.000 TL 🤩
Kısa zaman önce Elon Musk’ın kırmızı spor bir otomobili uzaya gönderişini hepimiz heyecanla izledik. Bugünkü ipucumuz bu önemli olaydan geliyor. 🚀 Tesla’nın içinde uzaya bir de gizli bir mesaj gönderildi. 🤫 Bu mesajı içinde barındıran ve milyarlarca yıl bozulmadan kendini koruyabilen bu depolama cihazının adını biliyor musunuz?

Musk’ın, Mars’a gönderdiği Tesla Roadster’la birlikte minik bir şeyi daha uzaya yolladığı ortaya çıktı. Arch ismini taşıyan bu cihaz oldukça kıymetli bilgileri barındırıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ