arama

Ekmek ve Şeker Olmayan Bir Hayat

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Sağlıklı yaşam denildiğinde aklınıza ekmek ve şeker olmayan bir yaşam gelmesi gerekiyor. Toplumumuzdaki yemek kültürü söz konusu olunca bu durum biraz zor olsa da alışıktan sonra imkansız değil. Çünkü rutin diyet ve beslenmenizde şeker olmadan da mutlu olabilirsiniz.

Bazı insanlar için ekmek ve şeker olmayan bir hayat düşünmek mümkün değildir. Oysa alınan kilolar artık can sıkmaya başlayınca diyet fikriyle bu durum düşünülmeye başlar. Kilo vermek isteyen birçok kişi ekmek ve şekeri hayatından çıkarır çıkarmaz farkı görmeye başlar. Hem daha enerjik hissetmek hem de daha sağlıklı bir beslenme sisteminin tercih edilmesi durumunda sağlıklı beslenmek zor olmaz.

Doğal ve taze meyveleri tüketmek, sağlıklı besinleri tercih etmek ve az yemek kilo vermenizi sağlayacaktır. Sürekli birşeyler atıştırmak da beslenme konusunda yapılan hatalardan biridir. Bu hatalara düşmemek için diyet yapmasanız da çok acıkmadan yememeniz gerekir.

Çocukluğunuzu hatırlayın. Nasıl da enerji doluydunuz değil mi? Ne kadar hareket ederseniz o kadar kilo verirsiniz ve metabolizmanız da sağlıklı olarak çalışmaya başlar. Bu yüzden yediğinizden fazlasını yakmaya çalışmanız gerekir.

Un ve Şeker Diyetine Nasıl Girilir?

Bunun için öncelikle ikameli bir diyet hazırlık dönemi söz konusu olmalıdır. Mesela un yerine ceviz, fındık gibi yiyecekler tüketmeniz, şeker yerine de taze meyveler koymanız başlangıç için yeterli olacaktır. Un ve şeker diyeti yaparak ideal kilonuza ulaşmak için zorlanmayacaksınız. Çünkü bu şekilde tüketeceğiniz besinler, sizi diyet yapmadan zayıflatmaya yardımcı olacaktır. Ekmeği kesinlikle hayatınızdan çıkarmanız, şekerli ürünleri de tüketmeyi bırakmanız yağ yakmanızı sağlayacaktır. Şeker tükettikçe şeker yakarsınız ve böylece kilo vermeniz için gereken yağlar stoklanmış olur.

Sağlıklı Tohumlarla İşe Başlayın

Kabak çekirdeği, fındık, badem ve cevizi çiğ olarak tüketerek işe başlayabilirsiniz. Bunları yediğiniz zaman zaten tok hissedersiniz. Tok hissettiğiniz için de abur cubur yemeye ihtiyacınız kalmaz. Her besinde karbonhidrat olduğu için ekstradan tüketmenize de gerek kalmaz. Sağlıklı tohumlar ve  kuruyemişleri diyet boyunca ekmeğin yerine koymanız sağlıklı yağ almanızı sağlar. Böylece kilo vermek için yağ yakımı da başlamış olur.

Taze Meyveler Tüketilebilir

Taze meyveler ve sebzeler tüketilerek sağlıklı bir beslenme sistemi sürdürülebilir. Canınız diyet yaparken tatlı istediğinde bir şeftali ya da karpuz yemeniz size abur cuburdan daha iyi hissettirecektir. Daha dinç ve sağlıklı hissetmeniz söz konusu olacaktır. Taze meyvelerdeki şeker oranı kuru meyvelere nazaran çok daha azdır. Bu yüzden tazelerini her türlü diyet süresince güvenle tüketebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.