arama

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Zayıflama Yöntemleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Düz bir karına sahip olmak her kadının hayali! Özellikle kilo alıp vermek, doğum ve genetik nedenler gibi sorunlar 30 yaştan itibaren göbek bölgesinde yağlanma olmasına neden olur. Hangi zayıflama yöntemi tercih edilirse edilsin o göbek orada kalır. Peki göbek eriten bir zayıflama mümkün mü? Buna teknik olarak evet diyebiliriz. Ama şunu bilmek gerekir ki vücut şekliniz nasılsa zayıfladığınızda da aynı şekilde olursunuz. Yani armut tipindeyseniz küçük bir armut, elma tipindeyseniz küçük bir elma olursunuz. Zayıflama konusunda da bu bölgedir. Her yeriniz eşit derece erir ve kilo verirsiniz. Ama göbek ekmek ve şekeri kesmeden, egzersiz yapmadan erimez. Birçok farklı egzersiz yöntemi deneyerek göbeğinizi eritebilirsiniz. Ancak buna rağmen erimediğinde liposuction gibi yöntemler tercih ederek cerrahi müdahale tercih edebilirsiniz.

Düz bir karın için zayıflama yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Her gün süresi artış gösteren plank egzersizleri.
 • Kesinlikle un ve şeker çeşitlerinin olmadığı bir hayat.
 • Düzenli yürüyüşler yapmak.
 • Haftada bir iki kez detoks yapmak.
 • Yemeklerden evvel maydanoz suyu içmek.

Bunlar kilo vermenizi sağlamakla birlikte daha fit olmanıza da yardımcı olacaktır. Bu yüzden beslenme ve egzersizler birikte yapılmalıdır.

Hangi Egzersizler Yapılmalı?

Zayıflama egzersizlerinden biri olan double leg stretch ve abdominal bükülmeler 10 adet 3 set başlanarak gittikçe arttırılabilir. Deniz yıldızı hareketi de zayıflama konusunda başarılı olan egzersizler arasındadır.

Bununla birikte lateral bükülme, iyi uyku doğru beslenme,  bol yumurta ve muz da karnın düz olmasına yardımcı olacaktır. Zayıflama amacıyla tüketilmesi gereken besinler arasında un ve şeker olmadığını bilmelisiniz. Çünkü bu besinler göbeğinize yerleşir ve kesinlikle erimez. ıspanak, elma, badem, yoğurt, baklagiller ve fıstık ezmesi, düz bir karna sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Greyfurt Tüketimi

Greyfurt ve limon tüketerek sağlıklı zayıflama sağlayan besinler listenizi zenginleştirebilirsiniz. yumurta, ıspanak, yoğurt, ayva gibi besinler son derece önemli iştah kesicilerdir. Bu besinleri her zaman tüketmek, abur cuburlar yemek yerine sağlıklı olan bu atıştırmalıkları tercih etmek son derece önemlidir. Kilo vermenin yanı sıra düz bir karna sahip olmak için de bu yiyeceklerin tüketilmesi gerekir. Zayıflama konusunda başarılı olan birçok insan bu yiyecekleri evinden eksik etmez. Çantanıza bir gofret yerine elma atarak sağlıklı beslenebilirsiniz. Çocuklarınıza da aynı şekilde bu tür beslenmelerini tavsiye ederek sağlıklı bir yaşama davet edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.