arama

Diyet Seti Kullanmak Yararlı Mı?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Son dönemde popüler olan diyet seti kullanımı birçok kilo sorunu yaşayan kişinin ilgi gösterdiği ürünler arasındadır. Genelde toz, çay ve atıştırmalık şeklinde satılan diyet paketleri son derece zararlı sorunlara neden olabiliyor. Genç kadınların ilgi gösterdiği bu setler son derece zararlı etkilere neden olabiliyor. Diyet seti kullanımı süt ya da yoğurt gibi besinlere takviye edilen besinlerin tüketilmesi ve öğün önerisi olarak kullanılmasıyla tercih edilen ürünlerdir. Protein tozuna benzetenler olsa da bu ürünlerin kullanılması karaciğer ve böbreklere son derece zararlıdır. Kilo verdirici özellikleri olsa da organ hasarına yol açmaları nedeniyle diyet seti kullanılmaması gerekmektedir. Kaybedilen kilolar yağlardan değil, kaslardan gittiği için kalp kaslarının erimesi de söz konusu olabilir.

Diyet Seti Önerileri

Diyet seti önerileri tercih edildiğinde sporcuların kas oluşumunu hızlandırıcı ürünleri tercih edilebilir. Bunlar uzman hekimlerin kontrolünde verilir ve yoğun fiziksel aktivite, yaşam boyu disiplinli bir yaşam için son derece önemlidir. Ancak kilo vermek isteyen kişilerde böyle bir durum söz konusu olmadığı için diyet seti kullanarak kilo vermeye çalışmaları başarılı şekilde sonuçlanmaz. Özellikle süte karıştırılan toz içecek formundaki ürünler başarılı sonuç elde etmenize yaramayacaktır. Beslenme sisteminizi köklü biçimde değiştirdiğinizde kilo vermeniz daha kolay olacaktır. Diyet seti kullanmak yerine sağlıklı besinler tüketilmesi, ekmek ve şekerin hayatınızdan tamamen çıkarılması daha iyi sonuç verecektir. Zaten ekmek yemediğiniz ilk hafta ciddi bir fark görebilirsiniz. Ekmek derken hamur işleri, şeker türevleri ve her türlü paketlenmiş gıdadan uzak durulması son derece önemlidir. Bu şekilde beslenmeniz bile size kısa sürede kilo kaybı yaşatacaktır.

Diyet Ürünlerinin Sakıncaları

 • Piyasada çok sık bulunan diyet ürünleri ve diyet seti çeşitleri son derece sömürüye açık alanlardır. Bu yüzden kullanılmamaları gerekir. Sahte ürünler, sağlığı tehdit eden içeriklerdir.
 • Kilo vermek için bir ilaç ya da içecek yoktur. Kilo vermenin tek yolu az yemektir. Bu yüzden her zaman aç olarak yatağa girmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir.
 • Diyet seti kullanımı sonucu gerçekten başarılı sonuç almış insan yoktur. Genelde reklam amaçlı yalan yorumlar ve kullanıcı bilgileri iletmektedir.
 • Sağlıklı beslenmek isteyen birçok kişi, bu besinlerden medet umar ama sağlığını ciddi tehlikeye atar. Karaciğer ve böbrek harabiyeti, kalp kası erimesi gibi birçok sorun yaşanabilir.
 • Kronik hastalığı olanlar için ölümcül sonuçlar elde edebilirler. Bu yüzden diyet seti kullanımını hiçbir insan için önermiyoruz.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.