arama

Cildiniz İçin Doğal Maskeler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
Cildiniz için evde uygulayabileceğiniz birçok kolay maske bulunmaktadır. Cildiniz için doğal maskeler hem cildinizi temizler arındırır hem de daha güzel bir cilde ulaşmanızı sağlar. Önemli olan ise seçeceğiniz maskeyi düzenli olarak uygulamaktır. Haftada bir ya da iki kez uygulanması uygundur. Mucizevi sonuçlara hazırlanın ve herkesi kendinize hayran bırakın. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi uyguladığınız maskenin cildinizin tahriş ettiğini gördüğünüz zaman uygulamayı sonlandırın.
Bebek Pudrası ve Gül Suyu Maskesi

Haftada iki kez uygulayacağınız bu basit maske ile cildinizin arındırabilir, yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca cilt tonunu açmak için ve güneş ışıklarından kaynaklanan lekelenmelerin giderilmesi için de etkili bir yöntemdir. Seçmiş olduğunuz kaliteli bir bebek pudrası ile tamamen doğal olduğuna güvendiğiniz gül suyunu kullanmanız gerekmektedir. Hassas ciltler için de tahrişlere sebebiyet vermeyerek yumuşak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Tek kullanımlık hazırlayacağınız maskeniz için bir yemek kaşığı pudraya bir çay kaşığı ya da iki çay kaşığı gül suyunu ekleyerek yoğurt kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzün maskeyi emdiğini göreceksiniz ve cildiniz gerilmeye başlayacak. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Yumuşacık cildinizle sonucu çok seveceksiniz. Haftada iki gün düzenli uygulamaya çalışmalısınız.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

 Cildiniz için doğal maskeler kimyasal maskelere göre daha sağlıklı olmaktadır. Bu maskelerden birisi de yoğurt maskesi. Karbonatın ve yoğurdun beyazlatma ve rahatlatma etkisi bilinmektedir. Düzenli olarak uygulayacağız bu maske ile cilt lekelerinizi giderebilir, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. ​​​​İki yemek kaşığı yoğurdu bir kaba koyduktan sonra bir çay kaşığı karbonatı ekleyerek karıştırın. Üzerine bir kaç damla limon damlatın. Bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra on dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada bir kere uygulamamız yeterli olacaktır. Hassas cilde sahip kişiler, maskenin içeriğinde limon olduğu için uygulama esnasında dikkatli davranmalıdır.

Elma Sirkesi ve Tuz Maskesi

Bu maskenin en önemli özelliği peeling etkisi yapmasıdır. Cildinizdeki ölü deriyi yok ederek gözenekleri açar ve cildinizin rahat nefes almasını sağlar. Cildin gözeneklerinden biriken tabakaları temizleyip açarak siyah noktaları temizler. Yani cildinizin arındırır. Hassas cilde sahip kişiler dikkatli uygulamalıdır. Öncelikle bir miktar suyun içine iki yemek kaşığı sirke dönülmelidir. Suyun çok sıcak olmamakla birlikte ılık olması gerekir. Daha sonra bir yemek kaşığı limon suya eklenmelidir. Ardından iri taneli turşu tuzu olarak bilinen tuzdan bir yemek kaşığı eklenmelidir eğer iri taneli tuz yoksa normal yemek tuzu kullanabilirsiniz. Bu karışımı yüz lifi kullanarak yüzünüze uygulamalı ve soğuk suyla yıkamalısınız.

Cildiniz için doğal maskeler uygulanırken içeriğine dikkat edilmelidir. İçeriğindeki maddeler cilt tipiniz için uygun değilse kullanılmamalıdır. Örneğin, yağlı bir cilt için çok yağ içeren maskelerin tercih edilmesi uygun değildir. Bunun yerine daha çok arındırıcı etkisi olan yağsız maddelerle yapılan maskeler tercih edilmelidir. Cildiniz kuru ise tercih etmeniz gereken yağ içeren maskeler olmalıdır.