arama

Çanakkale kiralık daire fiyatları 743 TL’den başlıyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

 

Çanakkale, zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile Marmara Bölgesi’nin dikkat çeken şehirleri arasında geliyor. Türkiye’nin en büyük adaları olan Bozcaada ve Gökçeada bölgeyi ön plana çıkarıyor.

Popüler tatili beldelerinden Bozcaada ve Gökçeada yaz aylarında yerli ve yabancı turistiklerin ziyaret ettiği yerlerden. Bozcaada’ya ulaşım Geyikli-Yükyeri iskelesinden sağlanırken, Gökçeada’ya ise hem yaz hem de kış aylarında Çanakkale’den ve Kabatepe’den gemi seferleri düzenleniyor. Şehir merkezine ise otobüs ve minibüs gibi toplum taşıma araçlarını kullanarak kolayca varılıyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu şehirlerden Çanakkale’nin ekonomisi tarıma dayanıyor. Çanakkale’de toplam 12 ilçe bulunuyor. Bölgenin en kabalık ilçesi Merkez olurken, en az nüfuslu ilçesi Bozcaada.

Son yılların prim değeri artan bölgelerinden Çanakkale’de konut fiyatları artıyor. Bölgede konut fiyatlarının artmasının başlıca nedenleri; göç ve 1915 Çanakkale Köprüsü. 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” olacak. Köprünün bitişiyle beraber bölgede konut fiyatlarını daha da artırması bekleniyor. Gayrimenkul sektörünün yıldızı parlayan şehirlerinden Çanakkale’de emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Özellikle yaz aylarında nüfusun artış göstermesiyle beraber bölgede kiralık daire talebi hızlanıyor. Peki, Çanakkale kiralık daire fiyatları ne kadar? Çanakkale’nin konutta kazandıran üç ilçesinde kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?  İşte Çanakkale’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Çanakkale kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çanakkale kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 743 TL ile 1.239 TL arasında değişirken, ortalama kiralık fiyatı 991 TL olarak gösteriliyor. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 20 yılı buluyor.

Çanakkale’nin konutta kazandıran üç ilçesinde kiralık daire fiyatları

Çanakkale’nin en kalabalık ikinci ilçesi Biga, bölgede satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu. Biga’yı, Merkez ve Gelibolu izliyor.

  • com Bölge Raporu verilerine göre, Biga kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 533 TL, maksimum 889 TL olarak belirtilirken, ortalama kira fiyatı 711 TL.
  • Çanakkale Merkez’de kiralanan ortalama 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı 743 TL ile 1.239 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 991 TL olarak gösteriliyor.
  • Gelibolu kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 476 TL ile 794 TL arasındayken, ortalama kira fiyatı 635 TL olarak ölçümleniyor.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.