Bayramda Gençleri Kabusa Dönüştürebilen Nedenler

Gösterim: 12 Yazar: Tarih: 28 Eyl 2015

bayramlar

Her bayram geldiğinde nerede o eski bayramlar sözü kulağımıza çok gelmiştir. Bayramları gençler neden sevmiyor neden bayramların tadı yok işte cevabı:

1- Tabiiki listemizin başında bitmek bilmeyen akraba ziyaretleri geliyor. Ne hikmetse ebeveynlerin “1 saat oturur geliriz” sözüne aldanılarak evden çıkılır ama o eve bir daha asla geri dönülmez…

2- İçeri girer girmez büyüklerin elleri öpülür, herkesle bayramlaşılır. Sonrasında harçlık bekleme seansına geçilir ama insanlarin “koca kazık oldun” tepkilerinden başka bir şey alamazsınız. Oysaki küçük kardeşinizin cepleri çoktan dolmuştur..

3- Ve yıllardır görüşülmeyen teyzelerden bilin bakalım hangi efsanevi, hiç duyulmamış ve adeta türkçe’nin bizlere bahşettiği o muhteşem cümleyi duyarsınız?

4- Tabi bu işin bir de evinde wifi olmayan akraba ziyareti kısmı var ki internet paketi olmayanlar için orası tam bir cinnettir. Böyle bir durumda yapılacak en güzel şey bir köşeye sıkışıp halı deseni ezberlemektir ne yazık ki…

5-Tam bitti diye sevinirsiniz, herkes kalkmış insanlarla vedalaşılmış ve kapıdan çıkılıyordur ki evinize gidip yatağınıza kavuşma hayalleriniz annenizin o sözü ile parçalanıverir… Ona da uğrayalım, buna da uğrayalım(!)

6-Tüm ziyaretler biter ve nihayet eve gelinmiştir. Bu sefer de şak diye odaya giren anne tarafından arama sözlüsüne tabi tutulursunuz.


İlgi Görenler
Doktor Nedir ? Görevleri ve Kıdem Sıralaması
Doktorluk mesleğinin öncelikle para için yapılacak bir meslek olmadığını, bu meslek dal
Sarı Kutu Turkcell Hediyeleri ve Puanları
turkcell sarı kutu nedir , sarı kutu hediyeleri nelerdir , 2015 sarı kutu hediyeleri, turkcell s
Okul Öncesi Gelişim Raporları 2016
2016 Yılı için Gelişim Raporu Örnekleri 2015 2016 için gelişim raporlarını yazının devam
İktisadi Teşekkül Nedir – İktisadi Devlet Teşekkül Anlamı Nedir
İktisadi Teşekkül Nedir İktisadi Teşekkül Nedir - İktisadi Devlet Teşekkül Anlamı Nedir -
2016 Erkek Deri Mont Modelleri
Havaların yavaş yavaş soğumasıyla mont giyme zamanımızın geldiğini hissediyoruz. Peki ne a
Ersay Üner Vikipedi Kimdir, kaç Yaşında, sevgilisi, boyu Yaşı Kilosu
Son dönemlerde gündeme gelmeye başlayan Ersay Üner kimdir merak edilmektedir. Özellikle ‘
trend sokak güncel bilgileri ele alan ve sadece size hizmet amacı ile kurulmuş bir web sitesidir.Site içerisinde bulunan bilgilerin tamamı gündem üzerinden hazırlanmakta ve hiç bir sorumluluk kabul edilmemektedir.