arama

Ali Kızıltuğ Kimdir Vikipedi Yaşı Eşi Kilosu Boyu Nedir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Ali Kızıltuğ Kimdir

Ali Kızıltuğ Kimdir Vikipedi Yaşı Eşi Kilosu Boyu Nedir – Ali Kızıltuğ, Halk ozanı olarak bilinirken Türkiye’nin bilinen isimlerindendir. Doğum tarihi olarak 1943 yılı bilinmekte ve 13 Aralık 2017 tarihinde vefat etmiştir. Sivas, Divriği ilçesinde doğup orada büyümüştür.

Ali Kızıltuğ, Türk Halk Ozanı olarak hayatını sürdürmekte iken 74 yaşına girdiği 2017 yılında 13 Aralık tarihinde bugün hayatını kaybetmiştir. Yaşadığı onlarca soruna göğüs geren Kızıltuğ, yaşamının son bulmasının ardından arkasından yas tutulmaktadır. Ailesi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, ölümü ile herkesi hüzne boğmuştur.

Kızıltuğ, plak yayınlamasına ilk olarak 1969 yılında başlamıştır. Çıkardığı ilk plağı ise “Asrı gurbet harab etmiş köyümü”dür. Yıllar ilerledikçe müziğini ve kendini geliştiren Ali Kızıltuğ, yaklaşık olarak 2 yıl sonra İstanbul,  Tepebaşında düzenlenen bir atışma yarışmasında birinci sırada geldi.

Ali Kızıltuğ, hayatı boyunca 2 kitap yazarlığını yapmıştır.

1- Sorma Efendim

2- Baykuşlara Kalan Köy

ali kızıltuğ kimdir

ali kızıltuğ kimdir

Ali Kızıltuğ Yaşı Eşi Kilosu Boyu

Ali Kızıltuğ, 1943 yılında doğduğu için 2017 yılına göre 74 yaşındadır. Eşi, yaşı ve boyu hakkında net bir bilgi bilinmemektedir.

ali kızıltuğ vikipedi

ali kızıltuğ vikipedi

ali kızıltuğ eşi yaşı boyu kilosu

ali kızıltuğ eşi yaşı boyu kilosu